Albert Eszter
Balon-Ruff Andor
Dimény Kristóf
Geréb Csenge Ráhel
Jenei Deborah
Kerekes Ákos
Nițu-Mányoki Dániel
Rázmán Orsolya
Rus Bernadette
Sárosi Áron
Szabó Márk
Szőllősi Eszter
Török Boglárka
Turós Ágnes
rendező
Sinkó Ferenc
díszlet- és jelmeztervező
Gábor Zsófia
dramaturg
Sipos Krisztina
zene és videó
Iszlai József
előadásvezető
Böjthe Pál
A Concord Floral olyan előadás, ami nem akar mindent megmutatni a színpadon, hanem hagyja, hogy működésbe hozzuk képzelőerőnket. A légies köznyelvi szövegből és Iszlai József vészjósló, modern, éteri zenéjéből, valamint glitch-szerű, a kilencvenes évek videójátékaira emlékeztető, háttérként funkcionáló klipjeiből tudunk összeollózni egy hangulatképet arról, hogy milyen is lehet a Concord Floral.
A Concord Floral mindössze egy órát ölel fel, mégis annyira gazdag és telített, hogy látszólagos könnyed stílusa ellenére is képes feltölteni a nézőt, de mielőtt ezt tenné, kedvesen arra kényszerít, hogy levetkőzzük az előítéleteinket.
Kovács Bea:
Felnövés, előrehozott változat. Színház kamaszokkal, kamaszokról, kamaszokért a KÁMSZ-ban, transindex.ro, 2019. május 21.
A Sinkó Ferenc irányításával létrehozott üde produkció azért fontos, mert központi témája, a bullying-jelenség Romániában tabunak számít. Pontosabban nehéz beszélni róla, és sem a pedagógusoknak, sem a szülőknek nincsenek eszközeik arra, hogy megértessék a gyerekekkel, miért vezethet maradandó sérülésekhez – nem csak az elszenvedők, de a tanúk számára is.
Hegyi Réka: Oidipusztól az ökoapokalipszisig, Játéktér, 2020. január 6.
- PulzArt Kortárs Művészeti Fesztivál, Sepsiszentgyörgy, 2019.
- XIII. Nemzetiségi Színházi Kollokvium, Gyergyószentmiklós, 2019.
A bemutató dátuma: 2019. május 18.
Erős vizuális és hanghatások használata miatt az előadás megtekintését terhes anyáknak, epilepsziásoknak valamint pacemakerrel rendelkezőknek nem javasoljuk!
A Digital Natives (Digitális bennszülöttek) az Európai Színházi Unió (UTE) által több tagszínházat tömörítő nemzetközi színházi projekt, amelyben a különböző generációjú alkotók lehetőséget, teret és időt kapnak az egymás iránti őszinte, előítéletektől mentes kíváncsiság megélésére.
Ennek kapaszkodója Jordan Tannahill, fiatal kanadai drámaíró Concord Floral című drámája, melyet Kolozsváron, csak úgy, mint a többi négy európai városban, egy kizárólag digitális bennszülöttekből álló, válogatott diákcsapat ad elő. Mindannyian – alkotók, előadók és nézők – olyan színházi élmény részesei lehetünk, amelyben a generációk közti különbségek elmosódnak, közös dimenzióba kerül fiatal és felnőtt, szülő és gyermek. Az előadás olyan általános érvényű témákat boncolgat, mint a bűntudat, szexualitás, meggondolatlan gesztusaink visszavonhatatlan következményei, az elkerülhetetlen közösségi létben rejlő magány, s teszi mindezt ennek a különleges generációnak a szemszögéből.
Felnőttmentes előadás, felnőtt problémákról, kamaszokról kamaszokkal, nem csak kamaszoknak.
Műsorfüzet