A bemutató dátuma: 2009. november 12.
Rendezte és előadja:
Maja Delak & Luka Prinčič Zene, video és fénykép:
Maja Delak & Luka Prinčič Fény:
Urška VoharDesign:
Mauricio FerlinKivitelezés és koordinálás:
Sabina PotočkiProducer: Zavod EMANAT / EMANAT Institute, Ljubljana, Slovenia
Társproducer: Delavski dom Trbovlje, a
KUD France Prešeren, Ljubljana közreműködésével
Időtartam:
70 perc
Az Une façon d’aimer két különböző társadalmi háttérrel és tapasztalatokkal rendelkező szerző nyelvezetét tanulmányozza és írja le. Talákozásuk közös témáiknak és munkamódszerüknek köszönhetően jön létre. Munkamódszerük éppen ennek a kreatív együttműködésnek a dialektikáját kutatja. Az alkotói folyamat és maga az alkotás erre a különleges, véletlen találkozásra összpontosít. A mű központi témája az erőszak jelensége körül fogalmazódik meg, amelyet a szerelem, az élvezet, a test szétdarabolása és annak béklyóitól való megszabadulás iránti vágy egyetlen megnyilvánulási formájának tekint. Az erőszak és a mogötte megbúvó vágy tudatosításával két lehetséges megoldásra derül fény. Az első a fájdalom útján történő „megtisztulás”/katarzis, a másik a nevetés és az önirónia segítségével történő felszabadulás.
Maja Delak koreográfus és táncos a franciaországi Angers-ben, a CNDC L'Esquisse táncközpontban tanult kortárs táncot. Számos nemzetközi hírnevű pedagógus (Mark Tompkins, Howard Sonnenklar, Julyan Hamilton, David Zambrano, Elizabeth Corbett, Sankai Juku, Michael Laube, Jordi Cortes Molina) által vezetett, tánc szemináriumon vett részt. 1993 és 2002 között részt vett az EN-KNAP intézet megalapításában és állandó tagja az En-Knap nemzetközi tánccsoportnak. 2006-ban megalapítja az EMANAT intézetet, melynek célja a kortárs táncelőadások létrehozásának támogatása. Előadásai: Une façon d’aimer / Ways of Love (társszerző: Luka Prinčič, 2009), Serata Artistica Giovanile (2008), Expensive Darlings (2007), Rodeo (társszerző: Mauricio Ferlin, 2007), Flogging the Dead Horse (2006), Gallery of Dead Women - Hommage a Hamletmachine (társszerző: Mala Kline, 2005), HI-RES (társszerző: Mala Kline, 2004); Rondinella (társszerzők: Mauricio Ferlin és Mala Kline, 2004); Properly Blond (társszerző: Mala Kline, 2004); Mezzanino (2002), 6agon (2001), Gina & Miovanni (1999), Manifestation of the Introvert (1995).
Luka Prinčič zenész, hang szerkesztő és médiaművész. Számos hang-, zenés és multimédia-projektben vett részt. Webalbumok kiadásával foglalkozik, emellett aktív résztvevője a Ljudmila and Kiberpipa akcióinak, és a skylined.org adminisztrátora. Audio-vizuális és elektro-akusztikus performanszokat valamint fizikai és mentális-érzelmi terekben zajló multimédia-akciókat szervez (Music for Hard Disks; Retrospections: Maya Deren; Waves in public: Squares). Hangszerkesztőként és tanácsadóként fesztiválok és konferenciák producereivel, szervezőkkel és művészekkel dolgozik együtt otthon és külföldön egyaránt (Eclipse, Neven Korda, Jodi Rose, Borut Savski, Luka Dekleva, Galerija Kapelica, MFRU, Netmage08, EMAF07, Device_art, Moderna galerija). Munkái az új technológiák személyes-reflektív és társadalmi-kritikai hasznára összpontosítanak, a kortárs audio-vizuális kontextuson belül. Legtöbb munkája a hacker etikára és a DIY filozófiára alapul. Jelenleg a leginkább a szubjektiviás a műszaki tudományok, a net-kultúra, az audiovizuális média és a hang összefonódásai érdeklik.