Csíkszereda, 1977

Kézdi Imola

Születés helye és ideje: Csíkszereda, 1977. augusztus 3.


1995–1999 – Szentgyörgyi István Színművészeti Egyetem, Marosvásárhely

1999–2002 Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós társulat.


2002. szeptember 1-től a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának tagja.







 

Aktuális szerepei

2016/2017

Blanche - Tennessee Williams: A vágy villamosa, rendező: Tom Dugdale
Márta, a feleség - Dragomán György: Kalucsni, rendező: Visky András
Vaszilisza Karpovna - Makszim Gorkij: A mélyben, rendező: Yuri Kordonsky

2015/2016

Elise - August Strindberg: A pelikán, rendező: Felix Alexa

2013/2014

Ida Mortemart - Roger Vitrac: Viktor, avagy a gyermekuralom, rendező: Silviu Purcărete

2011/2012

Hedda Gabler - Henrik Ibsen: Hedda Gabler, rendező: Andrei Şerban
Helene, a húga - Thomas Vinterberg – Mogens Rukov – Bo Hr. Hansen: Születésnap, rendező: Robert Woodruff

2009/2010

Mária - Ingmar Bergman: Suttogások és sikolyok, rendező: Andrei Şerban

2007/2008

Jelena - A. P. Csehov: Ványa bácsi, rendező: Andrei Şerban

A Kolozsvári Állami Magyar Színházban játszott szerepei:

2013/2014

Szonya Osztrova, harminckét éves kislány - Alekszandr Ivanovics Vvegyenszkij: Ivanovék karácsonya, rendező: Urbán András
Teréz - Demény Péter: Bolero, rendező: Albu István
A Beszélő Néma Halál - Johannes von Tepl: A földműves és a halál, rendező: Mihai Măniuțiu

2012/2013

Mina néni - Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül, rendező: Hatházi András

2010/2011

Zilia Duca, nemes olasz hölgy - Heltai Jenő: A néma levente, rendező: Salat Lehel
Caesonia - Albert Camus: Caligula, rendező: Mihai Măniuţiu
Petrunjela - Marin Držić: Dundo Maroje, rendező: Robert Raponja
Éva / Mária - Visky András: Alkoholisták, rendező: Tompa Gábor

2008/2009

Julie, Danton felesége - Georg Büchner: Danton halála, rendező: Mihai Măniuţiu
Erzsébet királyné, IV. Edwárd felesége - William Shakespeare: III. Richárd, rendező: Tompa Gábor
Mása - A.P. Csehov: Három nővér, rendező: Tompa Gábor

2005/2006

Marie, a menyasszony - Bertolt Brecht: Kispolgári nász, rendező: Anca Bradu
Agaué 1 - Euripidész: Bakkhánsnők, rendező: David Zinder

2004/2005

Lányok - Cigány mesék és történetek alapján összeállította: Alan Lyddiard és Kelemen Kinga: Feketeszemű rózsák, rendező: Alan Lyddiard
Marie - Georg Büchner: Woyzeck, rendező: Mihai Măniuţiu
Gasparina, fiatal lány - Carlo Goldoni: Velencei terecske, rendező: Mona Chirilă
Heuréka - Muszty Bea - Dobay András: A kék csodatorta, rendező: Keresztes Attila

2003/2004

Jacqueline, a húga - Eugène Ionesco: Jacques vagy a behódolás, rendező: Tompa Gábor

2002/2003

Mephistophilis - Christopher Marlowe: Doktor Faustus tragikus históriája, rendező: Mihai Măniuţiu
Háda, Jáfet felesége - Benjamin Britten – Selmeczi György – Visky András: A vasárnapi iskola, avagy Noé bárkája, rendező: Selmeczi György
HERMIONE, Leontes felesége - William Shakespeare: Téli rege, rendező: Keresztes Attila
SÚGÓ - Carlo Goldoni: Komédiaszínház, rendező: Rusznyák Gábor

2001/2002

Lea - S. Anski nyomán: Fehér tűz, fekete tűz (Dybbuk), rendező: David Zinder
Főbb szerepei a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulatnál:

2001/2002-es évad:
CSITRI – Spiró György: Csirkefej, rendező: Kincses Elemér
PIRNITZER – Ábrahám - Szilágyi- Kellér: 3:1 a szerelem javára, rendező: Novák Eszter
JULIE - Moliére: A hecc, rendezte Rusznyák Gábor

2000/2001-es évad:
JULIKA – Molnár Ferenc: Liliom, rendező: Babarczy László
MARTHA – F. Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Anca Bradu
MUSTÁRMAG – W. Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Novák Eszter

1999/2000-es évad:
REA – F. Dürrenmatt: A Nagy Romulus, rendező: Kincses Elemér
KONFERANSZIÉKabaré, rendező: Kovács Levente
VIRÁGÁRUS LÁNY – Madács Imre: Az ember tragédiája, rendező: Anca Bradu

Főiskolai szerepek:

IGAZGATÓNŐ -
Peter Weiss: Marat/Sade, rendező: Kincses Elemér
JULISKAJó reggelt, Napsugár, rendező: Barabás Olga
MARI, OLGA – Karácsony Benő, Kisfalussy Bálint: A rút kiskacsa, rendező: Lohinszky Loránd

Filmszerepek:

Nagyjátékfilm:
ILDIKÓ • Război în bucătărie, rendező: Marius Barna – Romaniafilm – 1998
ANAOrient Express, rendező: Sergiu Nicolaescu – 2004
MARIA • Lotus, rendező: Ioan Carmazan – 2004

Rövidfilmek:
KATINyáron piros, télen kék, rendező: Lakatos Róbert, Dunaműhely – 2000
Holtvágány, rendező: Cs. Nagy Sándor, Makkai Bence, Dunaműhely/Kép-Árnyék – 2002

Díjak, kitüntetések:
Erdélyi Magyar Kortárs Kultúráért Díj, 2014
A 2012-ES ÉV LEGJOBB SZÍNÉSZNŐJE – Hedda Gabler alakításáért a Hedda Gabler című előadásban
• A Magyar Művészetért – Bubik István-díj, 2012
A Magyar Érdemrend Lovagkeresztje
EMKE-díj, 2010
Jászai Mari-díj, 2010
• Román Színházi Szövetség ( UNITER) jelölése:
A 2008-AS ÉV LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ DÍJÁRA – Mása alakításáért a Három nővér című előadásban
• Bánffy Miklós Vándordíj, 2006
• A legjobb 30 év alatti színésznőnek járó díj - Pécsi Országos Színházi Találkozó (POSZT) 
• Román Színházi Szövetség ( UNITER) jelölése:
A 2005-ÖS ÉV LEGJOBB SZÍNÉSZNŐJE – Marie alakításáért a Woyzeck című előadásban
Alakításdíj - Mephistophilis alakításáért a Doktor Faustus tragikus históriája című előadásban, 2003, Kisvárda, Határon Túli Színházak Fesztiválja 
• Román Színházi Szövetség ( UNITER) díj:
A 2002-ÉS ÉV LEGJOBB SZÍNÉSZNŐJE (UNITER) – Lea alakításáért a Fehér tűz, fekete tűz (Dybbuk) című előadásban
Legjobb női főszereplőnek járó díj – Jacqueline alakításáért a Jacques vagy a behódolás című előadásban – Thalia Open Festival (TOPFEST), Marosvásárhely, 2004
A Krónika napilap díja a kiváló színészi pályafutási kezdetért (2004)