menu
Program
Teatrul
Echipa
Educativ
Bilete
Contact
Program
Premiere
Repertoriu
Arhivă
Arhivă program lunar - 2022 Aprilie
vineri
01
19:00
După William Shakespeare
Romeo și Julieta
r:
Attila Vidnyánszky Jr.
Studio pe scena mare
RO
EN
14+
sâmbătă
02
20:00
György Dragomán
Galoși
r:
András Visky
Sala Studio
RO
duminică
03
19:00
A. P. Cehov
Livada de vișini
r:
Yuri Kordonsky
Sala mare
RO
EN
12+
luni
04
20:00
Ingmar Bergman
Strigăte şi şoapte
SUSPENDAT!
r:
Andrei Şerban
Sala Studio
RO
EN
18+
miercuri
06
19:00
Adaptare scenică de Botond Nagy și Ágnes Kali după romanul Călător sub clar de lună de Antal Szerb
CĂLĂTOR SUB CLAR DE LUNĂ
r:
Botond Nagy
Sala mare
RO
EN
12+
joi
07
20:00
Anne Lepper
Seymour – Am ajuns aici din întâmplare
r:
Ferenc Sinkó
Sala Studio
RO
EN
12+
vineri
08
19:00
Robert Icke după Sofocle
Oedipus
r:
Andrei Șerban
Sala mare
RO
EN
18+
sâmbătă
09
20:00
András Visky
PORNO – POVESTEA SOŢIEI MELE
r:
Árpád Árkosi
Sala Studio
RO
EN
duminică
10
20:00
Ilegitim
r:
Adrian Sitaru
Sala Studio
RO
EN
luni
11
19:00
Lumea celor două luni
r:
Zsolt Bogdán
Sala Studio
luni
11
20:00
După George Orwell: Ervin Erős – Dávid Klemm – Róbert Lénárd
Ferma animalelor
r:
Zoltán Puskás
Sala mare
RO
EN
12+
miercuri
13
19:00
William Shakespeare
Hamlet
r:
Gábor Tompa
Sala mare
RO
EN
14+
joi
14
19:00
Henrik Ibsen
Hedda Gabler
r:
Andrei Şerban
Sala Studio
RO
EN
miercuri
20
19:00
William Shakespeare
Hamlet
Întâlnirea Internațională de Teatru Madách (MITEM), Budapesta
r:
Gábor Tompa
Sala mare
RO
EN
14+
vineri
22
19:00
După William Shakespeare
Romeo și Julieta
r:
Attila Vidnyánszky Jr.
Studio pe scena mare
RO
EN
14+
sâmbătă
23
19:00
Adaptare scenică de Botond Nagy și Ágnes Kali după romanul Călător sub clar de lună de Antal Szerb
CĂLĂTOR SUB CLAR DE LUNĂ
r:
Botond Nagy
Sala mare
RO
EN
12+
duminică
24
19:00
Robert Icke după Sofocle
Oedipus
r:
Andrei Șerban
Sala mare
RO
EN
18+
luni
25
20:00
Ingmar Bergman
Strigăte şi şoapte
r:
Andrei Şerban
Sala Studio
RO
EN
18+
miercuri
27
19:00
Eugène Ionesco
Macbett
r:
Silviu Purcărete
Sala mare
RO
EN
14+
joi
28
20:00
Anne Lepper
Seymour – Am ajuns aici din întâmplare
r:
Ferenc Sinkó
Sala Studio
RO
EN
12+
vineri
29
19:00
Sheldon Harnick – Jerry Bock – Joseph Stein
Scripcarul pe acoperiș
r:
László Béres
Sala mare
RO
EN
sâmbătă
30
20:00
Henrik Ibsen
Nora
r:
Botond Nagy
Sala Studio
RO
EN
14+
Arhivă program lunar
Copyright © 2023 Teatrul Maghiar de Stat Cluj. Toate drepturile rezervate.
Instituție publică subordonată Ministerului Culturii.