menu
Program
Teatrul
Echipa
Educativ
Bilete
Contact
Program
Premiere
Repertoriu
Arhivă
Arhivă program lunar - 2024 Martie
vineri
01
20:00
după Kosztolányi Dezső
Édes Anna
r:
István Szabó K.
Sala Studio
RO
EN
14+
sâmbătă
02
20:00
după Kosztolányi Dezső
Édes Anna
r:
István Szabó K.
Sala Studio
RO
EN
14+
miercuri
06
19:00
După Móricz Zsigmond
Rubedeniile
r:
László Bocsárdi
Studio pe scena mare
RO
EN
14+
vineri
08
20:00
După George Orwell: Ervin Erős – Dávid Klemm – Róbert Lénárd
Ferma animalelor
r:
Zoltán Puskás
Sala mare
RO
EN
12+
sâmbătă
09
19:00
Adaptare scenică de Péter Tasnádi-Sáhy după povestea lui H. Ch. Andersen
Privighetoarea
r:
Traian Savinescu
Sala mare
RO
EN
duminică
10
19:00
Eugène Ionesco
Macbett
r:
Silviu Purcărete
Sala mare
RO
EN
14+
miercuri
13
20:00
András Visky
PORNO – POVESTEA SOŢIEI MELE
r:
Árpád Árkosi
Sala Studio
RO
EN
vineri
15
19:00
După William Shakespeare
Romeo și Julieta
SUSPENDAT!
r:
Attila Vidnyánszky Jr.
Studio pe scena mare
RO
EN
14+
duminică
17
20:00
Adaptare scenică de Ágnes Kali și Botond Nagy după tragedia lui Sofocle
Elektra
r:
Botond Nagy
Sala Studio
RO
EN
12+
joi
21
20:00
după Kosztolányi Dezső
Édes Anna
r:
István Szabó K.
Sala Studio
RO
EN
14+
vineri
22
19:00
Inspirat din viața lui Béla Bartók și cea a lui Zoltán Kodály, pe baza unui text de Miklós Vecsei H. și a improvizațiilor ale echipei de creație
Tinerii barbari
r:
Attila Vidnyánszky Jr.
Sala Studio
RO
EN
sâmbătă
23
19:00
Sheldon Harnick – Jerry Bock – Joseph Stein
Scripcarul pe acoperiș
r:
László Béres
Sala mare
RO
EN
duminică
24
18:00
Adaptare scenică de Péter Tasnádi-Sáhy după povestea lui H. Ch. Andersen
Privighetoarea
r:
Traian Savinescu
Sala mare
RO
EN
miercuri
27
19:00
După Móricz Zsigmond
Rubedeniile
r:
László Bocsárdi
Studio pe scena mare
RO
EN
14+
joi
28
19:00
Lars Norén
Demoni
SUSPENDAT!
r:
Nuno Cardoso
Sala Studio
RO
EN
16+
Arhivă program lunar
Copyright © 2023 Teatrul Maghiar de Stat Cluj. Toate drepturile rezervate.
Instituție publică subordonată Ministerului Culturii.