A színház igazgató-főrendezője: TOMPA GÁBOR
 
Romana
English
Français
 

 

Kalucsni
Ercsei Zsolt
Homemade
Ercsei Zsolt
A mélyben
Ercsei Zsolt
Öregek könyve
Ercsei Zsolt
Pour Toujours
(Mindörökké)
Ercsei Zsolt
A pelikán
Ercsei Zsolt
A kétbalkezes varázsló
Ercsei Zsolt
Amerika
Ercsei Zsolt
Julius Caesar
Török Tihamér
Az árnyék
Design: Török Tihamér
Rekviem egy ügynökért
Design: Török Tihamér
A dzsungel könyve
Design: Török Tihamér
Hullámtörés
Török Tihamér
#hattyúdal
Török Tihamér
Az özvegy Karnyóné
és a két szeleburdiak
Török Tihamér
A vágy
Török Tihamér
Az öreg hölgy látogatása
Design: Török Tihamér
Aki elzárja az éjszakát
Design: Török Tihamér
Vidéki jegyesek
Simona Giura
Caravaggio Terminal
Design: Banga Szilárd
Sweeney Todd
Design: Banga Szilárd
Ivanovék karácsonya
Design: Banga Szilárd
Léda
Design: Banga Szilárd
Viktor,
avagy a gyermekuralom
Design: Banga Szilárd
Bolero
Design: Banga Szilárd
Őfelsége pincére voltam
Török Tihamér
Romok igaz menedék
Design: Mircea Cantor
Hedda Gabler
design: Török Tihamér
Übü király
Foto: Schild Tamás, plakátterv: Szentes Zágon
Megöltem az anyámat
Fotó, plakátterv: Biró István
Leonce és Léna
Plakátterv: Bianca Imelda Jeremias, Fotó: Biró István
Ványa bácsi
Suttogások és sikolyok
Plakátterv: Molnár István, Fotó: Biró István
Visszaszületés
Plakátarchívum
Szűcs Ervin Nyomtatás   << Vissza
       
Fotó: Biró István

Születés helye és ideje: Szatmárnémeti, 1980. május 6.

Tanulmányai:
1994–1998 – Kölcsey Ferenc Elméleti Líceum, Szatmárnémeti, informatika szak
1998–2002 –  Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, Színész szak – Osztályvezető tanár: Ferenczi István
2002–2004. között a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György társulatának tagja.

2005. szeptemberétől a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának tagja.

 

 

 

A Kolozsvári Állami Magyar Színháznál játszott szerepei:

2016/2017-es évad:
BÁRÓ - Makszim Gorkij: A mélyben, rendező: Yuri Kordonsky

2015/2016-os évad:
HOPPMESTER - Békés Pál: A kétbalkezes varázsló, rendező: Béres László
CINNA - William Shakespeare: Julius Caesar, rendező: Silviu Purcărete

2014/2015-ös évad:
SIR KÁN - Dés László – Geszti Péter – Békés Pál: A dzsungel könyve, rendező: Puskás Zoltán
JAN - Vivian Nielsen: Hullámtörés, rendező: Tom Dugdale
OTTÓ - Franz Xaver Kroetz: A vágy, rendező: Albu István
PAP - Friedrich Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása, rendező: Tompa Gábor

2013/2014-es évad:
CARAVAGGIO – Caravaggio Terminal, Visky András és Robert Woodruff projektje, rendező: Robert Woodruff
NARRÁTOR – Stephen Sondheim – Hugh Wheeler: Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya, rendező: Dragoș Galgoțiu
LOVAG OLIVER URBAN – Miroslav Krleža: Léda, rendező: Robert Raponja
ANTAL, ESZTER APJA – Roger Vitrac: Viktor, avagy a gyermekuralom, rendező: Silviu Purcărete

2012/2013-as évad:
LAJOS BÁCSI - Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül, rendező: Hatházi András
SEÑOR ALONSO, SEÑORA ELVIRA BÁTYJA  Don Juan ünnepélyes vacsorája, rendező: Matthias Langhoff
RICHARD VOSS FELÜGYELŐ
- Friedrich Dürrenmatt: A fizikusok, rendező: Lori Petermann

2011/2012-es évad:
VIKRAM - Charles Mee: Tökéletes menyegző, rendező: Karin Coonrod
EJLERT LÖVBORG - Henrik Ibsen: Hedda Gabler, rendező: Andrei Şerban
ÜBÜ PAPA - Alfred Jarry: Übü király, rendező: Alain Timar
CHRISTIAN, az idősebb fiú - Thomas Vinterberg – Mogens Rukov – Bo Hr. Hansen: Születésnap, rendező: Robert Woodruff

2010/2011-es évad
AGÁRDI PÉTER - Heltai Jenő: A néma levente (felolvasószínházi előadás), rendező: Salat Lehel
BRUCKNER SZIGFRID - Lázár Ervin: A négyszögletű kerek erdő, rendező: Albu István
MUCIUS - Albert Camus: Caligula, rendező: Mihai Măniuţiu
TRIPČETA – Marin Držić: Dundo Maroje, rendező: Robert Raponja
ISKOLAMESTER – Georg Büchner: Leonce és Léna, rendező: Tompa Gábor
ATYUS / IDŐS ANGYAL - Visky András: Alkoholisták, rendező: Tompa Gábor
CLAUDIO – William Shakespeare: Mértéket mértékkel, rendező: Matthias Langhoff

2009/2010-es évad
POFÓK – Csokonai Vitéz Mihály: Cultura (felolvasószínházi előadás), rendező: Salat Lehel
IVAN SATOV - F. M. Dosztojevszkij: Ördögök, rendező: Albu István
FEJENAGY - Petőfi Sándor: A helység kalapácsa (felolvasószínházi előadás), rendező: Salat Lehel

2008/2009-es évad
HARMADIK POLGÁR - Georg Büchner: Danton halála, rendező: Mihai Măniuţiu
CILAMÉR 
- Kozma Mária: Csillala mester, rendező: Keresztes Attila
PROTOPOPOV - A.P. Csehov: Három nővér, rendező: Tompa Gábor
MÁSODIK GYILKOS, SIR JAMES TYRREL - William Shakespeare: III. Richárd, rendező: Tompa Gábor

2007/2008-as évad
BUTYENKO, SZEGIDULJIN - Danilo Kiš: Borisz Davidovics síremléke, rendező: Robert Raponja
FALUBELI, MANÓ, COTTON, ÁPISZ KIRÁLY - Henrik Ibsen: Peer Gynt, rendező: David Zinder
I BETTO, BUOSO DONATI SÓGORA - Giacomo Puccini: Gianni Schicchi, rendező: Silviu Purcărete

2006/2007-es évad
SIR JOHN FALSTAFF - William Shakespeare: A windsori víg nők, rendező: Keresztes Attila
AZ ÉJ VÁRFALAINAK ŐRE -  Énekek éneke, rendező: Mihai Măniuţiu
FRANCIS, MESÉLŐ, CSAPOS, M. BERNARD, BULGÁR, VAK, RENDŐR - Aki Kaurismäki: Bohémélet, rendező: Radu-Alexandru Nica
PARTVIS ATTILA – Varró Dániel - Presser Gábor: Túl a Maszat-hegyen, rendező: Keresztes Attila

2005/2006-os évad
KÓRUS – Szophoklész: Oidipusz király, rendező: Mihai Măniuţiu
I. SEGÉDORVOS – Muszty Bea – Dobai András: A kék csodatorta, rendező: Keresztes Attila
LONDINER – Ken Ludwig: Botrány az operában, rendező: Bokor Péter


A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György társulatnál játszott szerepei:
2002/2003-as évad
ÜTEG – Presser – Sztevanovity – Horváth: A padlás, rendező: Horányi László
TROFIMOV – A. P. Csehov: Cseresznyéskert, rendező: Árkosi Árpád
TITKÁR – Karácsony Benő – Kisfalussy Bálint: A rút kiskacsa, rendező: Andrei Mihalache
TIBA PISTA – Móricz Zsigmond: Búzakalász, rendező: Parászka Miklós
BECE – Egressy Zoltán: Portugál, rendező: Lendvai Zoltán

2003/2004-es évad
VALÉR – Moliere: Tartuffe, rendező: Kövesdy István
SUAREZ RODRIGO FÉLIX GRÓF / DÖMÖTÖR FŐPINCÉR – Szüle Mihály – Walter László – Harmath Imre: Egy bolond százat csinál, rendező: Parászka Miklós
LORD MORTIMER–BARDOLPHFalstaff, Shakespeare IV. Henrik c. színműve alapján, rendező: Béres László
SZELLEMFI – Szigligeti Ede: Liliomfi, rendező: Árkosi Árpád
DUROMO – Szákás Tóth Péter: Mihasznák, rendező: Szákás Tóth Péter

2003/2004-es évad
GLANZ HUGÓ – Szomory Dezső: Györgyike, drága gyermek, rendező: Lendvai Zoltán
THOMAS PUTNEM – Arthur Miller: Salemi boszorkányok, rendező: Uray Péter
ŐRMESTER – Eduardo de Filippo: Belső hangok, rendező: Alexandru Colpacci
JÓZSEF – Déry Tibor: Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról, rendező: Horányi László


Főbb szerepei a főiskolai évek alatt:
MERCUTIO
– William Shakespeare: Rómeo és Júlia, rendező: Rusznyák Gábor
KINÉSZIÁSZ – Arisztophanész: Lüszisztráté, rendező: Csáky Csilla
NYAKIGLÁBNyakigláb, Csupaháj, Málészáj, rendező: Márk-Nagy Ágota, Csíki Játékszín
TULIPÁN LAJOS3:1 a szerelem javára, rendező: Novák Eszter, Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
HARANGLÁB – Petőfi Sándor: A helység kalapácsa, rendező: Béres László, Gyergyószentmiklósi Figura Studio Színház

Díjak:
Bánffy Miklós Vándordíj, 2012

 

 
 
Str. E. Isac.  |  nr. 26-28  |  400023  |  Kolozsvár  |  Románia