A színház igazgató-főrendezője: TOMPA GÁBOR
 
Romana
English
Français
 

 

Kalucsni
Ercsei Zsolt
Homemade
Ercsei Zsolt
A mélyben
Ercsei Zsolt
Öregek könyve
Ercsei Zsolt
Pour Toujours
(Mindörökké)
Ercsei Zsolt
A pelikán
Ercsei Zsolt
A kétbalkezes varázsló
Ercsei Zsolt
Amerika
Ercsei Zsolt
Julius Caesar
Török Tihamér
Az árnyék
Design: Török Tihamér
Rekviem egy ügynökért
Design: Török Tihamér
A dzsungel könyve
Design: Török Tihamér
Hullámtörés
Török Tihamér
#hattyúdal
Török Tihamér
Az özvegy Karnyóné
és a két szeleburdiak
Török Tihamér
A vágy
Török Tihamér
Az öreg hölgy látogatása
Design: Török Tihamér
Aki elzárja az éjszakát
Design: Török Tihamér
Vidéki jegyesek
Simona Giura
Caravaggio Terminal
Design: Banga Szilárd
Sweeney Todd
Design: Banga Szilárd
Ivanovék karácsonya
Design: Banga Szilárd
Léda
Design: Banga Szilárd
Viktor,
avagy a gyermekuralom
Design: Banga Szilárd
Bolero
Design: Banga Szilárd
Őfelsége pincére voltam
Török Tihamér
Romok igaz menedék
Design: Mircea Cantor
Hedda Gabler
design: Török Tihamér
Übü király
Foto: Schild Tamás, plakátterv: Szentes Zágon
Megöltem az anyámat
Fotó, plakátterv: Biró István
Leonce és Léna
Plakátterv: Bianca Imelda Jeremias, Fotó: Biró István
Ványa bácsi
Suttogások és sikolyok
Plakátterv: Molnár István, Fotó: Biró István
Visszaszületés
Plakátarchívum
Carmencita Brojboiu Nyomtatás   << Vissza
       
Fotó: Biró István


 

Tanulmányok:
• Képzőművészeti Líceum, Konstanca, díszlettervező szak
• Iaşi-i Egyetem, geológia-geofizika szak
• Doktori fokozat Képzőművészet és díszítőművészet szakterületn

Egyéni grafikai kiállításai:
• 1988 – Iaşi-i “Kupola” Galéria
• 1990 – Bukaresti Cseh Kulturális Központ

Egyéni díszlet- és jelmezterv kiállításai:
• 2014 – Getting real, Kolozsvári Állami Magyar Színház
• 2013 – Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet, Budapest


Csoportos kiállításai az országban:
• 1986 – Országos Grafikai Biennálé - “Sala Dalles”, Bukarest
• 1987 – Országos Ifjúsági Tárlat - “Sala Dalles”, Bukarest
  Mindezek mellett állított ki: Iaşi-ban, Konstancán, Nagyváradon és Piatra Neamţ-on

Nemzetközi grafikai kiállításai:
• 1985 – Gabrovo, Bulgária
• 1986 – Wiesbaden, Németország
• 1986 – Rotterdam, Hollandia
• 1987 – Hiroshima, Japán
• 1987 – Mainz, Németország - Guttenberg Múzeum
• 1988 – Enghien les Bains, Franciaország
• 1989 – Toronto, Kanada
• 1989 – Arezzo, Olaszország

2006-tól a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának tagja.

Díszlet- és jelmeztervezőként a következő előadásokban működött közre:

Pour Toujours (Mindörökké), rendező: Dominique Serrand • jelmez
• August Strindberg: A pelikán, rendező: Felix Alexa • díszlet, jelmez
• A. P. Csehov: Cseresznyéskert - Maribori Szlovén Nemzeti Színház, Szlovénia • díszlet, jelmez
UbuZdup! Tompa Gábor adaptációja a Leláncolt Übü és más Alfred Jarry szövegek alapján - Kolozsvári Nemzeti Színház
• Jevgenyij Lvovics Svarc: Az árnyék, rendező: Niky Wolcz • díszlet, jelmez
• Vivian Nielsen: Hullámtörés, rendező: Tom Dugdale • díszlet, jelmez
#hattyúdal, Csehov után, rendező: Sinkó Ferenc,  • díszlet
• Friedrich Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása, rendező: Tompa Gábor • jelmez
• Tábori György: MEIN KAMPF, rendező: Alexandru Dabija, Kolozsvári Nemzeti Színház  • díszlet, jelmez
Caravaggio Terminal, Visky András és Robert Woodruff projektje, rendező: Robert Woodruff • díszlet, jelmez
• Alekszandr Ivanovics Vvegyenszkij: Ivanovék karácsonya, rendező: Urbán András • díszlet, jelmez
• Miroslav Krleža: Léda, rendező: Robert Raponja • díszlet, jelmez
Bohumil Hrabal: Őfelsége pincére voltam, rendező: Michal Dočekal • jelmez
• Aureliu Manea: Aureliu Manea trilógia, rendező: Tompa Gábor, Kolozsvári Nemzeti Színház • díszlet, jelmez
Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül, rendező: Hatházi András • díszlet
Don Juan ünnepélyes vacsorája, rendező: Matthias Langhoff • jelmez

• Caragiale nyomán szabadesésben: Leonida Gem Session, rendező: Tompa Gábor • díszlet, jelmez
• Eugen Ionesco: Rinocéroszok, rendező: Tompa Gábor, Prágai Nemzeti Színház • jelmez
• Charles Mee: Tökéletes menyegző, rendező: Karin Coonrod • díszlet
• August Strindberg: Julie kisasszony, rendező: Felix Alexa • díszlet, jelmez
• Henrik Ibsen: Hedda Gabler, rendező: Andrei Şerban • díszlet, jelmez
• Thomas Bernhard: Immanuel Kant, rendező: Alexandru Colpacci, Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Temesvár • díszlet, jelmez
• Thomas Vinterberg – Mogens Rukov – Bo Hr. Hansen: Születésnap, rendező: Robert Woodruff • díszlet, jelmez
• A. P. Csehov: Ivanov, rendező: Andrei Şerban, Bulandra Színház, Bukarest • jelmez
• Marin Držić: Dundo Maroje, rendező: Robert Raponja
• Georg Büchner: Leonce és Léna, rendező: Tompa Gábor • díszlet, jelmez
• Visky András: Alkoholisták, rendező: Tompa Gábor • díszlet, jelmez
• Arisztophanész: Lüszisztraté, avagy a nők városa, rendező: Dominique Serrand • jelmez
• William Shakespeare: Mértéket mértékkel, rendező: Matthias Langhoff • a díszlettervező asszisztense, jelmez
• Ingmar Bergman: Suttogások és sikolyok, rendező: Andrei Şerban • díszlet, jelmez
• F. M. Dosztojevszkij: Ördögök, rendező: Albu István • díszlet, jelmez
• Georg Büchner: Danton halála, rendező: Mihai Măniuţiu • jelmez
• Sarah Ruhl: Tiszta ház, rendező: Keresztes Attila • díszlet
• Michael Frayn: Még egyszer hátulról, rendező: Bokor Péter • díszlet, jelmez
• William Shakespeare: III. Richárd, rendező: Tompa Gábor  • díszlet, jelmez
• A. P. Csehov: Három nővér, rendező: Tompa Gábor • jelmez
• Danilo Kiš: Borisz Davidovics síremléke, rendező: Robert Raponja • díszlet, jelmez
• Henrik Ibsen: Peer Gynt, rendező: David Zinder • jelmez
• A. P. Csehov: Ványa bácsi, rendező: Andrei Şerban • díszlet, jelmez
• Visky András: Hosszú péntek, rendező: Tompa Gábor • díszlet, jelmez
• Heiner Müller: Kvartett, rendező: Tompa Gábor • díszlet, jelmez
• Aki Kaurismaki: Bohémélet, rendező: Radu-Alexandru Nica • díszlet, jelmez
• Nathalie Sarraute: Egy Igenért vagy egy Nemért, rendező: Patrick Le Mauff • díszlet, jelmez
• Euripidész: Bakkhánsnők, rendező: Yannis Margaritis, Görögország • díszlet, jelmez, maszkok
• Eugene Ionesco: Rinocéroszok, rendező: Tompa Gábor • jelmez
• I. L. Caragiale: Az elveszett levél, rendező: Tompa Gábor • jelmez
• Visky András: Tanítványok, rendező: Tompa Gábor • díszlet, jelmez
• Slavomir Mrozek: Ház a határon, rendező: Tompa Gábor • díszlet, jelmez
Feketeszemű rózsák, rendező: Alan Lyddiard, Nagy-Britannia • díszlet, jelmez
• Aldo Nikolaj: Hamlet pikáns szószban, rendező: Robert Raponja, Horvátország • díszlet, jelmez
• A. P. Csehov: Háztűznéző, rendező: Robert Raponja, Horvátország • díszlet, jelmez
• Euripidész nyomán: Médeia-körök, rendező: Tompa Gábor • díszlet, jelmez
• Carlo Goldoni: Velencei terecske, rendező: Mona Chirilă • jelmez, maszkok
• Igor Bauersima: Norway.Today, rendező: Radu Alexandru Nica • díszlet, jelmez, látványterv
• Ibsen: Nóra, rendező: Radu Alexandru Nica • díszlet, jelmez
• Arisztophanész: Felhők, rendező: Florin Zamfirescu • díszlet, jelmez
• John Steinbeck: Egerek és emberek, rendező: Yannis Margaritis, Görögország • díszlet, jelmez
• Aki Kaurismaki: Bérgyilkost fogadtam, rendező: Radu Alexandru Nica • díszlet, jelmez
• H. Ibsen: A vadkacsa, rendező: Keresztes Attila • díszlet, jelmez
• Eugene Ionesco: Jacques vagy a behódolás, rendező: Tompa Gábor • jelmez, maszkok
• S.I. Witkiewicz: Svábbogarak, rendező: Tompa Gábor • díszlet, jelmez, body painting
• Szophoklész: Elektra, rendező: Yannis Margaritis, Görögország
Éjszakák az ezeregyből, rendező: Mona Chirilă • jelmez
Fiakas, rendező: Panos Scouroliakos, Görögország • díszlet, jelmez, smink
• Euripidész – Calo: Trójai nők, rendező: Yannis Margaritis, Görögország • díszlet, jelmez, smink
• Moliere: A botcsinálta doktor, rendező: Yannis Margaritis, Görögország • díszlet, jelmez, smink
Jungle X – koreográfus, rendező: Gigi Căciuleanu, Franciaország • díszlet, animáció
• Philip Osment: A kis ibolya és az angyal, rendező: Philip Osment, Anglia • bábok, díszlet, jelmez
• Arisztophanész: A nők ünnepe, rendező: Yannis Margaritis, Görögország • díszlet, jelmez, smink
• Federico Garcia Lorca: Vérnász, rendező: Mona Chirilă • díszlet, jelmez, smink
• Zanina Mircevska: Dies Irae, rendező: Alecsandar Ivanovski, Makedónia • díszlet, jelmez
• Gogol - Bulgakov nyomán: A köpönyeg, rendező: Mona Chirilă • jelmez
• W. Shakespeare: A velencei kalmár, rendező: Tudor Chirilă • díszlet és jelmez
• Ny.V. Gogol: Leánynéző, rendező: Mona Chirilă • jelmez, smink
• Matei Vişniec: A nő szemérme, mint a boszniai háború csatamezeje, rendező: Răzvan Ionescu • díszlet, jelmez
Commedia dell Arte - Arlecchino viszontagságai, rendező: Mona Chirilă • díszlet, jelmez
• Kleist: Penthesileea, rendező: Cătălina Buzoianu • díszlet
• Lin Coghlan: With Love from Nicolae, rendező: Philip Osment, Anglia • díszlet, jelmez

Több mint húsz bábelőadás jelmeztervét jegyzi, 
Mona Chirilă, Kovács Ildikó, Ioana Jora, Aneta Forna-Christu, Liviu Manolache, Aristiţa Albacan, Bori Varga-Ghiţulescu rendezők színrevitelében.

Táncszínházi előadásokhoz tervezett díszletei:
Romeo & Julia – koreográfus: Uray Péter
Hamlet – koreográfus: Uray Péter
Mozartissimo – koreográfus: Gigi Căciuleanu, Franciaország
Évszakok (Vivaldi) – koreográfus: Sergiu Anghel
Rhythm Hunter –  koreográfus: Ingrid Lupescu- Szell, Németország
Rapsody in Blue – koreográfus: Călin Hantiu
Romantikus szeszélyek – koreográfus: Alice Necsa, Ausztria
Programváltozás – koreográfus: David Slobaspyckyj, Ausztria

Operaelőadásokhoz tervezett díszletei:
• Jean- Philippe Rameau: Les indes galantes, rendező: Andrei Şerban, Iaşi-i Nemzeti Opera • díszlet és jelmezek
• Mozart: Don Giovanni, rendező: Tompa Gábor• díszlet, jelmez
• Franz Lehár: A víg özvegy, rendező: Mona Chirilă • díszlet, jelmez
• Cornel Ţăranu: Oedipus–Oresztész, rendező: Rareş Trifan • díszlet, jelmez
• Voltaire - Leonard Bernstein: Candide, vagy az Optimizmus, rendező: Vincent Liotta, USA • díszlet, jelmez

A következő színházakkal dolgozott:
• Prágai Nemzeti Színház (Csehország)

• Alexandrinszkij Színház (Szentpétervár – Oroszország)
• Bristol Old Vic (Bristol – Anglia)
• Theatre Centre (London – Anglia)
• Clear Day Productions (London – Anglia )
• Sherman Theatre  (Cardiff – London )
• Spring Theatre (Athén – Görögország)
• LaMia-i Színház (Görögország)
• Újvidéki Színház (Szerbia)
• Kis Színház, Bukarest
• Lucian Blaga Nemzeti Színház, Kolozsvár
• Marosvásárhelyi Nemzeti Színház
• Kolozsvári Állami Magyar Színház
• Radu Stanca Színház, Nagyszeben
• Konstancai Nemzeti Színház
• Temesvári Csiky Gergely Színház 
• M Studio, Sepsiszentgyörgy
• Konstancai Bábszínház
• Marosvásárhelyi ARIEL Ifjúsági és Gyermekszínház
• Nagybányai Bábszínház
• Kolozsvári Bábszínház
• Nagyváradi Bábszínház
• Konstancai Oleg Danovski Balett Színház
• Patras – Európa Kulturális Fővárosa 2006-ban


1994 – 2004 között: színházi és kulturális projekt koordinátori workshop-okon vett részt az Európai Kulturális Alapítvány (European Cultural Foundation) szervezésében
2006-ban díszlettervezői és vizuális művészeti workshop-ot vezetett a horvátországi Pula-ban

Díjak, kitüntetések:
• A Superman, Spiderman vagy Batman (rendező: Tudor Giurgiu) című film díszlet- és jelmezterve - a film 2012-ben elnyerte az Európai Filmakadémia legjobb rövidfilmnek járó elismerését
• A Suttogások és sikolyok (rendező: Andrei Şerban) című előadás díszlet- és jelmezterve - az előadás 2011-ben elnyerte a Román Színházi Szövetség (UNITER) legjobb előadásnak járó díját 
• Színikritikusok Díja jelölés (Magyarország), Legjobb jelmez (Georg Büchner: Leonce és Léna)
• Román Színházi Szövetség (UNITER) jelölése:
A 2010/2011-es évad Legjobb díszlet- és jelmezterve (Georg Büchner: Leonce és Léna, rendező: Tompa Gábor)
Arany Maszk jelölés (Oroszország): A 2009/2010–es évad Legjobb díszlet- és jelmezterve (A. P. Csehov: Ványa bácsi, rendező: Andrei Şerban, Alexandrinsykij színház, Szentpétervár)
• A Három nővér (rendező: Tompa Gábor) című előadás díszlet- és jelmezterve - az előadás 2008-ban elnyerte az UNITER legjobb előadásnak járó elismerését
• Román Színházi Szövetség (UNITER) jelölése:
A 2007 –es év Legjobb díszlet- és jelmezterve (A. P. Csehov: Ványa bácsi, rendező: Andrei Şerban) - az előadás 2007-ben elnyerte az UNITER legjobb előadásnak járó elismerését
• 2007 –
Vlad Mugur Emlékdíj
• 2005 – A legjobb jelmeztervezőnek járó díj – A Médeia-körök című előadás jelmezeiért, Uzice-i Nemzeti Színházi fesztivál, Szerbia–Montenegró
• 2004 – A legjobb díszlet-, jelmez- és maszktervezőnek járó díj – A  Jacques vagy a behódolás c. előadás díszlet- és jelmezeiért, Román Dráma Fesztiválja, Temesvár
• 2002 – Az animációs színházba való új technikák bevezetéséért járó díj, Puck Anima-Fest”, Kolozsvár
• 1998 – Eredetiség-díj – A Hófehérke című előadás díszletéért, “Gulliver” Fesztivál, Galac
• 1996 – Eredetiség-díj – Az Ivan Turbincă című előadás díszletéért, “Gulliver” Fesztivál, Galac
• 1993 – Díszlettervezői díjA Gyufaárus lány című előadás díszletéért, Konstancai Bábfesztivál
• 1993 – A “Varianta” című lap díjaA Gyufaárus lány című előadás díszletéért
• 1992 – Díszlettervezői díj A Kecske és a három gida című előadás díszletéért, Konstancai Bábfesztivál

Fesztiválokon való részvétel:
• Románia: Bukarest (I.L. Caragiale Nemzeti Színházi Fesztivál), Szeben (Nemzetközi Színházi Fesztivál), Nagyvárad, Konstanca, Galac, Kolozsvár, Bákó, Temesvár
• Csehország: Prágai Quadriennálé: A látvány és színházi terek világkiállítása, 2011. június 16-26
• Magyarország: Budapest, Kecskemét, Pécs, Kisvárda
• Moldva Köztársaság: Kisinyov
• Törökország: Alacati, Denizli
• Norvégia: Lillehammer
• Németország: Hannover, Ulm
• Lengyelország: Zakopane
• Görögország: Athén,  Patras – Európa Kulturális Fővárosa 2006-ban
• Szerbia-Montenegró: Belgrad, Uzice
• Ciprus
• Olaszország: Torino - az Európai Színházi Unió Fesztiválja (2007)
• Szlovénia: Ljubljana
• Franciaország: Avignon
• Lengyelország: Gdansk

Az UNITER (Romániai Színházi Szövetség), a Romániai Képzőművészek Szövetsége, valamint a MENTHOR kulturális alapítvány tagja. 

 
 
Str. E. Isac.  |  nr. 26-28  |  400023  |  Kolozsvár  |  Románia