menu
Program
Teatrul
Echipa
Educativ
Bilete
Contact
Program
Premiere
Repertoriu
Arhivă
Arhivă program lunar - 2023 Aprilie
miercuri
05
19:00
după Kosztolányi Dezső
Édes Anna
– Premieră
r:
István Szabó K.
Sala Studio
RO
EN
14+
joi
06
19:00
după Kosztolányi Dezső
Édes Anna
r:
István Szabó K.
Sala Studio
RO
EN
14+
vineri
07
19:00
După William Shakespeare
Romeo și Julieta
r:
Attila Vidnyánszky Jr.
Studio pe scena mare
RO
EN
14+
sâmbătă
08
19:00
Inspirat din viața lui Béla Bartók și cea a lui Zoltán Kodály, pe baza unui text de Miklós Vecsei H. și a improvizațiilor ale echipei de creație
Tinerii barbari
r:
Attila Vidnyánszky Jr.
Sala Studio
RO
EN
miercuri
12
19:00
Eugène Ionesco
Macbett
r:
Silviu Purcărete
Sala mare
RO
EN
14+
joi
13
19:00
după Kosztolányi Dezső
Édes Anna
r:
István Szabó K.
Sala Studio
RO
EN
14+
vineri
14
20:00
După George Orwell: Ervin Erős – Dávid Klemm – Róbert Lénárd
Ferma animalelor
r:
Zoltán Puskás
Sala mare
RO
EN
12+
miercuri
19
19:00
Inspirat din viața lui Béla Bartók și cea a lui Zoltán Kodály, pe baza unui text de Miklós Vecsei H. și a improvizațiilor ale echipei de creație
Tinerii barbari
Olimpiada Teatrelor ed. 10. / Întâlnirea Internațională de Teatru Madách (MITEM), Budapesta
r:
Attila Vidnyánszky Jr.
Sala Studio
RO
EN
miercuri
19
20:00
Platon Karataev X Vecsei H. Miklós és a QJÚB
A KOCKA KIBONTÁSA
Spectacol-concert în limba maghiară fără traducere
d:
Miklós Vecsei H.
Sala mare
joi
20
19:00
Inspirat din viața lui Béla Bartók și cea a lui Zoltán Kodály, pe baza unui text de Miklós Vecsei H. și a improvizațiilor ale echipei de creație
Tinerii barbari
Olimpiada Teatrelor ed. 10. / Întâlnirea Internațională de Teatru Madách (MITEM), Budapesta
r:
Attila Vidnyánszky Jr.
Sala Studio
RO
EN
vineri
21
19:00
Inspirat din viața lui Béla Bartók și cea a lui Zoltán Kodály, pe baza unui text de Miklós Vecsei H. și a improvizațiilor ale echipei de creație
Tinerii barbari
Olimpiada Teatrelor ed. 10. / Întâlnirea Internațională de Teatru Madách (MITEM), Budapesta
r:
Attila Vidnyánszky Jr.
Sala Studio
RO
EN
sâmbătă
22
19:00
Arthur Miller
Vrăjitoarele din Salem
Spectacolul Teatrului National São João din Porto
r:
Nuno Cardoso
Sala mare
HU
RO
EN
12+
sâmbătă
22
19:00
Inspirat din viața lui Béla Bartók și cea a lui Zoltán Kodály, pe baza unui text de Miklós Vecsei H. și a improvizațiilor ale echipei de creație
Tinerii barbari
Olimpiada Teatrelor ed. 10. / Întâlnirea Internațională de Teatru Madách (MITEM), Budapesta
r:
Attila Vidnyánszky Jr.
Sala Studio
RO
EN
duminică
23
19:00
Arthur Miller
Vrăjitoarele din Salem
Spectacolul Teatrului National São João din Porto
r:
Nuno Cardoso
Sala mare
HU
RO
EN
12+
luni
24
19:00
William Shakespeare
Hamlet
r:
Gábor Tompa
Sala mare
RO
EN
14+
marți
25
19:00
Beszélgetés Lövétei Lázár László József Attila- és Baumgarten-díjas költővel a magyar költészet napján
Feketemunka
Eveniment în limba maghiară fără traducere
Sala Studio
joi
27
19:00
Eugène Ionesco
Macbett
Olimpiada Teatrelor ed. 10. / Vígszínház, Budapesta
r:
Silviu Purcărete
Sala mare
RO
EN
14+
sâmbătă
29
17:00
Discuție cu János Drábik, avocat, publicist, fost redactor-șef de programe la Radio Europa Liberă
ORWELLIA és a magyarság
Eveniment în limba maghiară fără traducere / SE AMÂNA!
Sala Studio
duminică
30
19:00
după Kosztolányi Dezső
Édes Anna
r:
István Szabó K.
Sala Studio
RO
EN
14+
Arhivă program lunar
Copyright © 2023 Teatrul Maghiar de Stat Cluj. Toate drepturile rezervate.
Instituție publică subordonată Ministerului Culturii.