menu
Program
Teatrul
Echipa
Educativ
Bilete
Contact
Program
Premiere
Repertoriu
Arhivă
Arhivă program lunar - 2014 Aprilie
marți
01
20:00
Johannes von Tepl
Plugarul şi moartea
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 14 ani!
r:
Mihai Măniuțiu
Sala Studio
miercuri
02
19:00
Miroslav Krleža
Leda
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 15 ani!
r:
Robert Raponja
Sala mare
joi
03
20:00
Dantelă
Cu supratitrare în limba română
r:
Kinga Mezei
Sala Studio
RO
vineri
04
20:00
Bohumil Hrabal
L-am servit pe regele Angliei
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 12 ani!
r:
Michal Dočekal
Sala mare
sâmbătă
05
20:00
Roger Vitrac
Victor sau copiii la putere
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 14 ani!
r:
Silviu Purcărete
Studio pe scena mare
RO
EN
14+
duminică
06
19:00
A. P. Cehov
Unchiul Vania
Cu supratitrare în limba română
r:
Andrei Şerban
Studio pe scena mare
RO
luni
07
19:00
A. P. Cehov
Unchiul Vania
Cu supratitrare în limba română
r:
Andrei Şerban
Studio pe scena mare
RO
marți
08
20:00
Péter Demény
Bolero
Cu supratitrare în limba română
r:
István Albu
Sala Studio
miercuri
09
20:00
András Visky
Născut pentru niciodată
Cu supratitrare în limba română şi în limba engleză Reprezentaţia 50
r:
Gábor Tompa
Studio pe scena mare
RO
joi
10
20:00
Liam Clancy, Mary Reich, Yolande Snaith, Shahrokh Yadegari, Tompa Gábor
Ruins True Refuge
Spectacol de teatru-dans Interzis tinerilor sub 12 ani!
r:
Gábor Tompa
Sala Studio
vineri
11
20:00
"...atârn pe această aspră cornişă a vieţii..."
Serată literară Endre Ady cu Zsolt Bogdán
e:
István Szugyiczky
Sala Studio
sâmbătă
12
20:00
Al. I. Vvedenski
Brad de Crăciun la familia Ivanov
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 18 ani!
r:
András Urbán
Sala Studio
duminică
13
19:00
Henrik Ibsen
Hedda Gabler
Cu supratitrare în limba română
r:
Andrei Şerban
Sala Studio
RO
EN
luni
14
20:00
Thomas Vinterberg – Mogens Rukov – Bo Hr. Hansen
Aniversarea
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 16 ani!
r:
Robert Woodruff
Sala Studio
RO
16+
marți
15
20:00
Thomas Vinterberg – Mogens Rukov – Bo Hr. Hansen
Aniversarea
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 16 ani!
r:
Robert Woodruff
Sala Studio
RO
16+
miercuri
16
19:00
Miroslav Krleža
Leda
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 15 ani!
r:
Robert Raponja
Sala mare
joi
17
20:00
Al. I. Vvedenski
Brad de Crăciun la familia Ivanov
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 18 ani!
r:
András Urbán
Sala Studio
miercuri
23
20:00
Roger Vitrac
Victor sau copiii la putere
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 14 ani!
r:
Silviu Purcărete
Studio pe scena mare
RO
EN
14+
joi
24
20:00
Dantelă
Cu supratitrare în limba română
r:
Kinga Mezei
Sala Studio
RO
vineri
25
19:00
Zsigmond Móricz
Nu pot trăi fără muzică
Cu supratitrare în limba română
r:
András Hatházi
Sala mare
sâmbătă
26
20:00
Al. I. Vvedenski
Brad de Crăciun la familia Ivanov
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 18 ani!
r:
András Urbán
Sala Studio
marți
29
20:00
Johannes von Tepl
Plugarul şi moartea
Cu supratitrare în limba română şi în limba engleză Interzis tinerilor sub 14 ani!
r:
Mihai Măniuțiu
Sala Studio
miercuri
30
20:00
Georg Büchner
Leonce şi Lena
Cu supratitrare în limba română
r:
Gábor Tompa
Studio pe scena mare
RO
EN
12+
Arhivă program lunar
Copyright © 2023 Teatrul Maghiar de Stat Cluj. Toate drepturile rezervate.
Instituție publică subordonată Ministerului Culturii.