menu
Program
Teatrul
Echipa
Educativ
Bilete
Contact
Program
Premiere
Repertoriu
Arhivă
Arhivă program lunar - 2012 Octombrie
marți
02
20:00
Liam Clancy, Mary Reich, Yolande Snaith, Shahrokh Yadegari, Tompa Gábor
Ruins True Refuge
Interzis spectatorilor sub 12 ani!
r:
Gábor Tompa
Sala Studio
joi
04
20:00
Adaptare după Caragiale în cădere liberă
Leonida Gem Session
Cu supratitrare în limba română Interzis spectatorilor sub 14 ani!
r:
Gábor Tompa
Sala Studio
RO
duminică
07
20:00
Georg Büchner
Leonce şi Lena
Cu supratitrare în limba română
r:
Gábor Tompa
Studio pe scena mare
RO
EN
12+
marți
09
20:00
Liam Clancy, Mary Reich, Yolande Snaith, Shahrokh Yadegari, Tompa Gábor
Ruins True Refuge
Spectacol de teatru-dans Interzis spectatorilor sub 12 ani!
r:
Gábor Tompa
Sala Studio
joi
11
20:00
Adaptare după Caragiale în cădere liberă
Leonida Gem Session
Cu supratitrare în limba română Interzis spectatorilor sub 14 ani!
r:
Gábor Tompa
Sala Studio
RO
vineri
12
20:00
Friedrich Dürrenmatt
Fizicienii
PREMIERĂ
r:
Lori Petermann
Sala mare
luni
15
20:00
Thomas Vinterberg – Mogens Rukov – Bo Hr. Hansen
Aniversarea
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 16 ani!
r:
Robert Woodruff
Sala Studio
RO
16+
marți
16
20:00
Thomas Vinterberg – Mogens Rukov – Bo Hr. Hansen
Aniversarea
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 16 ani!
r:
Robert Woodruff
Sala Studio
RO
16+
miercuri
17
20:00
Friedrich Dürrenmatt
Fizicienii
Cu supratitrare în limba română
r:
Lori Petermann
Sala mare
joi
18
20:00
András Visky
Am omorât-o pe mama
Cu supratitrare simultană în limba română Interzis tinerilor sub 12 ani!
r:
Csilla Albert şi Áron Dimény
Sala Studio
vineri
19
20:00
Giacomo Puccini
Gianni Schicchi
Spectacol în limba italiană cu supratitrare în limba română şi maghiară
r:
Silviu Purcărete
Sala mare
RO
sâmbătă
20
20:00
August Strindberg
Domnişoara Julie
Cu supratitrare în limba română Interzis spectatorilor sub 14 ani!
r:
Felix Alexa
Sala Studio
RO
duminică
21
20:00
Alfred Jarry
Ubu rege
Cu supratitrare în limba română Interzis tinerilor sub 14 ani!
r:
Alain Timar
Sala mare
luni
22
19:00
Henrik Ibsen
Hedda Gabler
Cu supratitrare în limba română
r:
Andrei Şerban
Sala Studio
RO
EN
marți
23
17:00
András Visky
Am omorât-o pe mama
Odorheiu Secuiesc
r:
Csilla Albert şi Áron Dimény
marți
23
19:00
Henrik Ibsen
Hedda Gabler
Cu supratitrare în limba română
r:
Andrei Şerban
Sala Studio
RO
EN
miercuri
24
19:00
Alfred Jarry
Ubu rege
Miercurea Ciuc
r:
Alain Timar
vineri
26
20:00
Rousseau, judecător al lui Jean-Jacques. Dialoguri
Spectacol în limba franceză cu supratitrare în limba română
Sala Studio
sâmbătă
27
20:30
Henrik Ibsen
Hedda Gabler
Festivalul Naţional de Teatru (FNT), Bucureşti
r:
Andrei Şerban
RO
EN
duminică
28
18:00
Henrik Ibsen
Hedda Gabler
Festivalul Naţional de Teatru (FNT), Bucureşti
r:
Andrei Şerban
RO
EN
luni
29
17:00
Giacomo Puccini
Gianni Schicchi
Festivalul Naţional de Teatru (FNT), Bucureşti
r:
Silviu Purcărete
RO
luni
29
20:00
Giacomo Puccini
Gianni Schicchi
Festivalul Naţional de Teatru (FNT), Bucureşti
r:
Silviu Purcărete
RO
marți
30
20:30
August Strindberg
Domnişoara Julie
Festivalul Naţional de Teatru (FNT), Bucureşti
r:
Felix Alexa
RO
miercuri
31
18:00
August Strindberg
Domnişoara Julie
Festivalul Naţional de Teatru (FNT), Bucureşti
r:
Felix Alexa
RO
Arhivă program lunar
Copyright © 2023 Teatrul Maghiar de Stat Cluj. Toate drepturile rezervate.
Instituție publică subordonată Ministerului Culturii.