Barót, 1982

Skovrán Tünde

Születés helye és ideje: Barót, 1982. december 31.
 
Tanulmányok: 2001-2005 – Babeş-Bolyai Tudományegyetem (Kolozsvár), Bölcsésztudományi Kar, Színművészeti Tanszék, Színész szak, Osztályvezető tanár: Salat Lehel

2005. szeptemberétől a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának tagja.

 
 
 
A Kolozsvári Állami Magyar Színházban játszott szerepei:

2012/2013-as évad:
MARTHA BOLL -
Friedrich Dürrenmatt: A fizikusok, rendező: Lori Petermann

2011/2012-es évad:
ÜBÜ MAMA -
Alfred Jarry: Übü király, rendező: Alain Timar
POULNÉ - Thomas Vinterberg – Mogens Rukov – Bo Hr. Hansen: Születésnap, rendező: Robert Woodruff

2010/2011-es évad:
GIANETTA -
Heltai Jenő: A néma levente (felolvasószínházi előadás), rendező: Salat Lehel
MISS FORSYTHE - Arthur Miller: Egy ügynök halála, rendező: Tom Dugdale
OSTERIÁS - Marin Držić: Dundo Maroje, rendező:Robert Raponja
ISZMÉNIA – Lüszisztraté, avagy a nők városa, rendező: Dominique Serrand
2009/2010-es évad:
ELECTRA – Bornemisza Péter: Magyar Elektra (felolvasószínházi előadás), rendező: Salat Lehel
DÁSA SATOVA – F. M. Dosztojevszkij: Ördögök, rendező: Albu István
JULIA - Balassi Bálnt: Szép magyar komédia (felolvasószínházi előadás), rendező: Salat Lehel

2008/2009-es évad:
BROOKE -
Michael Frayn: Még egyszer hátulról, rendező: Bokor Péter
NATALJA IVANOVNA / SZVETLÁNA - A. P. Csehov: Három nővér, rendező: Tompa Gábor
SHORE-NÉ - William Shakespeare: III. Richárd, rendező: Tompa Gábor

2007/2008-as évad:
NATALJA SZERGEJEVNA
- Danilo Kiš: Borisz Davidovics síremléke, rendező: Robert Raponja
FALUBELI, ESZTENÁS LEÁNY, MANÓ, ARAB TÁNCOSLÁNY, ŐRÜLT - Henrik Ibsen: Peer Gynt, rendező: David Zinder
II ZITA, BUOSO DONATI UNOKATESTVÉRE - Giacomo Puccini: Gianni Schicchi, rendező: Silviu Purcărete

2006/2007-es évad:
FENTON -
William Shakespeare: A windsori víg nők, rendező: Keresztes Attila
JERUZSÁLEMI NŐ - Énekek éneke, rendező: Mihai Măniuţiu

2005/2006-os évad:
SZFINX - Szophoklész: Oidipusz király, rendező: Mihai Măniuţiu
EMMI - Bertolt Brecht: Kispolgári nász, rendező: Anca Bradu
ŞTEFAN TIPĂTESCU – I.L. Caragiale: Az elveszett levél, rendező: Tompa Gábor
KAR – Euripidész: Bakkhánsnők, rendező: David Zinder

Rádiójátékok:
LEA - Szombati Gille Ottó: A harmadik kőtábla, rendező: Patkó Éva
MESÉLŐ - Bálint Tibor: Az engesztelés napja, rendező: Salat Lehel

A főiskolán játszott szerepei:
XXX – Parlando rubatto (mozgásszínházi előadás), rendező: Uray Péter
FELESÉG Vendetta (mozgásszínházi előadás F. Garcia Lorca Vérnász című drámája alapján), rendező: Uray Péter
VITTORIA – Commedia dell'arte, rendező: Molnár Levente
CECILIE, STELLA, LUCIE– Goethe: Stella, rendező: Salat Lehet
MEDEIA, DAJKA,  – Jean Anouilh: Médeia, rendező: Salat Lehet
SPIRIDON – I.L. Caragiale: Zűrzavaros éjszaka, rendező: Zakariás Zalán
NATASA – Szép fehérség (mozgásszínházi előadás A. P. Csehov Három nővér című drámája alapján), rendező: Uray Péter
SÁMÁNNŐ  Sámánkodó (egyéni műsor), rendező:  Albert Júlia
MELANYIJA – Maxim Gorkij: A nap fiai, rendező: Zakariás Zalán
LILLI VANESSI (KATA) – Cole Porter, Sam és Bella Spewack: Csókolj meg, Katám, rendező: Salat Lehel


Filmszerepek:


LÁNY - Mozirém, rendező: Csép Gergő
FALUBELI - Tetemrehívás, rendező: Hatházi András, Duna Műhely

Workshopokon való részvétel:
• Witold Gombrowicz: A Forma, mely folyamatosan alakít bennünket... - workshop Tadeusz Bradecki vezetésével
• I.D.M.C. - Nemzetközi Tánc és Mozgásműhely, 2001
• Shakespeare: Macbeth - workshop Kiss Csaba vezetésével
DÍJAK, JELÖLÉSEK:
• A Román Színházi Szövetség (UNITER) jelölése a Legjobb női mellékszereplő díjára - Natasa szerepéért (A.P. Csehov: Három nővér, rendező: Tompa Gábor) 
• Legjobb Női Alakítás díja - Fiatal színészek vetélkedője - Míves Emberek Sokadalma, Székelyudvarhely
• Legjobb Mellékszerepért járó díj  - Nemzetközi Színházi Fesztivál, Casablanca, Marokkó


Aktuális szerepei

2011/2012

Poulné - Thomas Vinterberg – Mogens Rukov – Bo Hr. Hansen: Születésnap, rendező: Robert Woodruff

A Kolozsvári Állami Magyar Színházban játszott szerepei:

2012/2013

Martha Boll - Friedrich Dürrenmatt: A fizikusok, rendező: Lori Petermann

2011/2012

Übü mama - Alfred Jarry: Übü király, rendező: Alain Timar

2010/2011

Gianetta, Zilia barátnője - Heltai Jenő: A néma levente, rendező: Salat Lehel
Miss Forsythe - Arthur Miller: Egy ügynök halála, rendező: Tom Dugdale
Iszménia - Arisztophanész: Lüszisztraté, avagy a nők városa, rendező: Dominique Serrand

2009/2010

ELECTRA, Agamemnon király leánya - Bornemisza Péter: Magyar Elektra, rendező: Salat Lehel
Dása Satova - F. M. Dosztojevszkij: Ördögök, rendező: Albu István

2008/2009

Brooke Ashton (Vicki) - Michael Frayn: Még egyszer hátulról, rendező: Bokor Péter
Shore-né - William Shakespeare: III. Richárd, rendező: Tompa Gábor

2007/2008

Natalja Szergejevna - Danilo Kiš: Borisz Davidovics síremléke, rendező: Robert Raponja
Falubeli, Esztenás leány, Manó, Arab táncoslány, Őrült - Henrik Ibsen: Peer Gynt, rendező: David Zinder
II Zita, Buoso Donati unokatestvére - Giacomo Puccini: Gianni Schicchi, rendező: Silviu Purcărete

2006/2007

Fenton - William Shakespeare: A windsori víg nők, rendező: Keresztes Attila
Jeruzsálemi nők - Énekek éneke, rendező: Mihai Măniuţiu

2005/2006

Szphinx - Szophoklész: Oidipusz király, rendező: Mihai Măniuţiu
Emmi, a menyasszony barátnője - Bertolt Brecht: Kispolgári nász, rendező: Anca Bradu

2004/2005

Ştefan Tipătescu - I.L. Caragiale: Az elveszett levél, rendező: Tompa Gábor