Nagybánya, 1976

Molnár Levente

Születés helye és ideje: Nagybánya, 1976. március 10.

1990–1995 - Ioan Slavici Tanítóképző, Szatmárnémeti
1998–2002 - Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Színházművészeti Tanszék, SZÍNÉSZ szak (Osztályvezető tanár: Hatházi András, Tanársegéd: Szilágyi Palkó Csaba)

1997–1998 - színész, Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió
2002. szeptemberétől a Kolozsvári Állami Magyar Színház társulatának tagja
2003-tól óraadó tanár, Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Bölcsésztudományi Kar, Színházművészeti Tanszék
 

Aktuális szerepei

2013/2014

A doktor / A néma hölgy / Mária, szobalány - Roger Vitrac: Viktor, avagy a gyermekuralom, rendező: Silviu Purcărete

A Kolozsvári Állami Magyar Színházban játszott szerepei:

2014/2015

Festő - Friedrich Dürrenmatt: Az öreg hölgy látogatása, rendező: Tompa Gábor
Farkasfalvy, alispán - Nagy Ignác: Tisztújítás, rendező: Kövesdy István

2013/2014

Nagykövet / Tichota úr, kerekesszékes hoteltulajdonos / Gestapo - Bohumil Hrabal: Őfelsége pincére voltam, rendező: Michal Dočekal

2012/2013

Peták, mindenes - Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül, rendező: Hatházi András
Ernst Heinrich Ernesti, más néven Einstein - Friedrich Dürrenmatt: A fizikusok, rendező: Lori Petermann

2011/2012

Férfi - Abe Kobo: A homok asszonya, rendező: Mona Marian
Petőfi Sándor - Március 15 - Tudunk ma ünnepelni?
Dobrin bácsi - Lakatos Róbert, Felméri Cecília: Drakulatúra - avagy A Brand Stroker projekt, rendező: Lakatos Róbert

2010/2011

Helicon - Albert Camus: Caligula, rendező: Mihai Măniuţiu
Popiva - Marin Držić: Dundo Maroje, rendező: Robert Raponja

2008/2009

Hermann, a Forradalmi Törvényszék elnöke - Georg Büchner: Danton halála, rendező: Mihai Măniuţiu
Első gyilkos, Sir Richárd Ratcliff - William Shakespeare: III. Richárd, rendező: Tompa Gábor
Fedotyik, Alekszej Petrovics - A.P. Csehov: Három nővér, rendező: Tompa Gábor

2007/2008

Fegyukin, vizsgálóbíró - Danilo Kiš: Borisz Davidovics síremléke, rendező: Robert Raponja
Falubeli, Manó, Pincér, Az őrültek háza igazgatója - Henrik Ibsen: Peer Gynt, rendező: David Zinder
Első miniszter - Thomas Bernhard: A vadásztársaság, rendező: Dragoş Galgoţiu
Egy árny - Giacomo Puccini: Gianni Schicchi, rendező: Silviu Purcărete

2006/2007

Pörge - Visky András: Hosszú péntek, rendező: Tompa Gábor

2005/2006

A barát - Bertolt Brecht: Kispolgári nász, rendező: Anca Bradu
Máté - Visky András: Tanítványok, rendező: Tompa Gábor

2004/2005

Vőfély - Cigány mesék és történetek alapján összeállította: Alan Lyddiard és Kelemen Kinga: Feketeszemű rózsák, rendező: Alan Lyddiard
Katona - Georg Büchner: Woyzeck, rendező: Mihai Măniuţiu
Zorzetto, a fia - Carlo Goldoni: Velencei terecske, rendező: Mona Chirilă
Tommy Marston - Barabás Olga: Krimi, rendező: Barabás Olga
Doktor Plágium, udvari orvos, Tábornok, Rendőr - Muszty Bea - Dobay András: A kék csodatorta, rendező: Keresztes Attila

2003/2004

Kedélyes Vendég - Henrik Ibsen: A vadkacsa, rendező: Keresztes Attila
Franco Laspiga, volt sorhajóhadnagy - Luigi Pirandello: Öltöztessük fel a mezteleneket, rendező: Bocsárdi László

2002/2003

Bíboros - Christopher Marlowe: Doktor Faustus tragikus históriája, rendező: Mihai Măniuţiu
Khám, Ábel - Benjamin Britten – Selmeczi György – Visky András: A vasárnapi iskola, avagy Noé bárkája, rendező: Selmeczi György
SZOLGÁK (akik nem jutnak szóhoz) - Carlo Goldoni: Komédiaszínház, rendező: Rusznyák Gábor
Iordache, segéd Nae Girimeanál - I. L. Caragiale: Farsang, rendező: Mona Chirilă

2001/2002

Michael, Aszriel segédje, Második batlán - S. Anski nyomán: Fehér tűz, fekete tűz (Dybbuk), rendező: David Zinder
A főiskolán játszott szerepei:

FIL – Egressy Zoltán: Kék, kék, kék, rendező: Szilágyi Palkó Csaba
ZSIGALOV... nem bírtok játszani rajtam, A.P. Csehov: Hattyúdal és Lakodalom címû mûvei nyomán, rendező: Hatházi András
ERICH – R. M. Fassbinder: A digó, rendező: Hatházi András
DANCENY – Cristopher Hampton: Veszedelmes viszonyok, rendező: Szilágyi Palkó Csaba
AKÁRKIJedermann, rendező: Vadas László
ÖNGYILKOS – Szomori Dezső: Május, rendező: Szilágyi Palkó Csaba


Egyéb szakmai tevékenységek:

Filmszerepek:
Saul fia - rendezte: Nemes Jeles László - 2015
Morgen - rendezte: Marian Crişan - 2010
Any Given Father – rendezte: Cristian Carcu, operatőr: Szakács István; Open Minds Picture – 2003
Tetemrehívás – rendezte: Hatházi András, operatőr: Dénes Zoltán - 2002
Biliárd – rendezte: Mészáros Péter, operatőr: Lakatos Róbert, Duna Mühely-Filmtett – 2002
Ezüst – rendezte: Dimény Lóránt, operatőr: Jakab Ervin - 2002
Antigóné – rendezte: Hatházi András, operatőr: Dénes Zoltán

Mozgásszínházi előadások:

Létezem, koreográfus: Jakab Melinda (Gh. Dima Zeneakadémia, 2002)
Ihlet. A test létezésének feltétele, koreográfus: Jakab Melinda (Gh. Dima Zeneakadémia, 2003)

Workshopokon való részvétel:

Commedia dell’arte e le tecniche del comico, Ferrara, Olaszország, 2003
Filmszínészeti műhely, Kolozsvár, vezető: Florin Mihăilescu, 2001
Nemzetközi tánc és mozgásműhely (IDMC), Budapest - 1999
AFRO-POP - Oboja Adu (Ghana) vezetésével
BROADWAY - Phil LaDuka (USA) vezetésével

Díjak
Erdélyi Magyar Kortárs Kultúráért díj, 2016

Nyelvismeret:
Román – anyanyelvi szinten
Angol – Alpha Centre Certificate of Language Ability – C 1 advanced