A színház igazgató-főrendezője: TOMPA GÁBOR
 
Romana
English
Français
 

 

Török Tihamér
Romok igaz menedék
Design: Mircea Cantor
Hedda Gabler
design: Török Tihamér
Übü király
Design: Török Tihamér
Drakulatúra
Plakátterv: Szentes Zágon, fotó: Biró István
Egy ügynök halála
Plakátterv: Szentes Zágon
Dundo Maroje
Foto: Schild Tamás, plakátterv: Szentes Zágon
Megöltem az anyámat
Fotó, plakátterv: Biró István
Leonce és Léna
Plakátterv: Bianca Imelda Jeremias, Fotó: Biró István
Ványa bácsi
Plakátterv: Molnár István, Fotó: Biró István
Alkoholisták
Suttogások és sikolyok
Plakátterv: Molnár István, Fotó: Biró István
Visszaszületés
Plakátterv: Szabó Péter, Fotó: Biró István
III. Richárd
Plakátarchívum
HÍREK Nyomtatás   << Vissza
       
Fotó: Biró István
 2012. 04. 23.   
Ma este adják át az UNITER díjait

Neves meghívottak és a színházi szakma legjobbjainak jelenlétében tartják ma este 21 órától a bukaresti Odeon Színházban a Román Színházi Szövetség (UNITER) idei díjkiosztó gálaműsorát. A díjátadón a Kolozsvári Állami Magyar Színház két művésze is részt vesz: Kató Emőkét a Legjobb női mellékszereplő díjára jelölték Else szerepéért a Születésnap című előadásban (r.: Robert Woodruff), Bodolai Balázs a Legjobb férfi mellékszereplő díjára esélyes Helmuth von Sachs szerepéért, ugyanebben az előadásban.

Az UNITER díjkiosztót az elmúlt 20 év alatt a színházi szakma fontos nevei tisztelték meg jelenlétükkel, ez idén sincs másként: a ma esti gálaműsor meghívottai között Jacqueline Bisset filmszínésznő , Michael Pennington brit színházi rendező és színész, valamint Tobias Biancone költő és drámaíró, a Nemzeközi Színházi Intézet főigazgatója is jelen lesz. Jacqueline Bisset filmszínésznő, aki a legjobb rendezésért járó elismerést adja át,  most először jelenik meg díszvendégként romániai színházi eseményen.

Az UNITER díjkiosztó gálaműsort a Román Televízió egyes csatornáján, valamint a www.uniter.ro oldalon követheti élőben a nagyközönség.


 
 
Str. E. Isac.  |  nr. 26-28  |  400023  |  Kolozsvár  |  Románia