Magyar | Română | English    
RÓLUNK
PROGRAM
ELŐADÁSOK
WORKSHOP
FESZTIVÁLÚJSÁG
HELYSZÍNEK
JEGYEK
KÉPTÁR
VIDEÓK
HANGANYAGOK
SAJTÓ
STÁB
KAPCSOLAT
KIEMELT TÁMOGATÓK
MECÉNÁSAINK

HORBER Orsolya
ZILAHI Károly
KOÓS Ferenc

A SECRPAL Instalaţii cég igazgatósága

PROGRAM

Szerda, december 1

19.00 - A Színház előcsarnoka

Kiállításmegnyitó –
INTERFERENCIÁK – 1990 – 2010 Húsz évad a Kolozsvári Állami Magyar Színházban
A FESZTIVÁL HIVATALOS MEGNYITÓJA


20.00 - Nagyterem

ELEVATION

rendkívüli jazzkoncert

Csütörtök, december 2

11.00 - Tranzit Ház

Tadeusz Kantor: Wielopole, Wielopole (1981), Ma van a születésnapom (1990) című előadásainak vetítése

 

 

 


19.00 - Nagyszínpadi stúdió

Georg Büchner: LEONCE ÉS LÉNA – bemutató előadás,

Rendező: Tompa Gábor, Kolozsvári Állami Magyar Színház


magyar nyelvű előadás, román és angol fordítással,
Hu (Ro, En) (1 óra 40 perc szünet nélkül)

Péntek, december 3

14.30 - Tranzit Ház

VACATION FROM HISTORY (Process_City Trilógia, I. rész)

Rendező, forgatókönyv: Boris Bakal, Katarina Pejovic

Shadow Casters, Horvátország

(2 óra szünet nélkül)


17.00 - Új Stúdió

Visky András: ALKOHOLISTÁK
Rendező: Tompa Gábor

Kolozsvári Állami Magyar Színház

Hu (Ro, En)

(1óra 40 perc szünet nélkül)


20.00 - Nagyterem

Samuel Beckett: A JÁTSZMA VÉGE
Rendező: Krystian Lupa

Teatro de La Abadía, Spanyolország

Esp (Ro, Hu, En) (2 óra szünet nélkül)


20.30 - Tranzit Ház

VACATION FROM HISTORY (Process_City Trilógia, I. rész)

Rendező, forgatókönyv: Boris Bakal, Katarina Pejovic

Shadow Casters, Horvátország

(2 óra szünet nélkül)


22.00 - Új Stúdió

Visky András: ALKOHOLISTÁK
Rendező: Tompa Gábor

Kolozsvári Állami Magyar Színház

Hu (Ro, En)

(1óra 40 perc szünet nélkül)

Szombat, December 4

8.30–10.30 - Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Színház és Televízió Kar (str. M. Kogălniceanu nr. 4)

Előadáselemzés - Workshop

Patrice Pavis színházszemiotikus vezetésével

    

    


11.00 - Tranzit Ház

Beszélgetés A JÁTSZMA VÉGE című előadás alkotóival

   

   

     


12.00 - Tranzit Ház

A nagy kaland ok öröksége – kerekasztalbeszélgetés

Georges Banu PETER BROOK ÉS AZ EGYSZERŰ FORMÁK SZÍNHÁZA című könyvének bemutatója kapcsán

Anca Măniuţiu, Király Nina és Koltai Tamás részvételével

  


10.00–15:30 - Ecsetgyár

EX-POSITION (Process_City Trilógia, II. rész)

Rendező, koncepció: Boris Bakal és Katarina Pejovic

Shadow Casters, Horvátország

(Az előadás jellegéből fakadóan félóránként tíz fő nézheti meg az előadást.)


15.00 - Tranzit Ház

Emergency Entrance – az Európai Színházi Unió közös projektjének bemutatója

    

    


16.00 - Új Stúdió

Wallace Shawn: LÁZ

Rendező: Lars Norén

A Théâtre de l’Espace - Scène Nationale de Besançon, a Le Nouvel Olympia - CDR, Tours,

az Apocryphe Tendance és a párizsi Athénée Théâtre Louis-Jouvet közös produkciója, Franciaország

En (Hu, Ro)

(1 óra 20 perc, szünet nélkül)


18.00 - Nagyterem

William Shakespeare: MÉRTÉKET MÉRTÉKKEL

Rendező: Matthias Langhoff
Kolozsvári Állami Magyar Színház

Hu (Ro, En)
(4 óra egy szünettel)

Vasárnap, december 5

8.30–10.30 - Babeş-Bolyai Tudományegyetem,Színház és Televízió Kar
Előadáselemzés -Workshop Patrice Pavis színházszemiotikus vezetésével

10.00 - A City Plaza Hotel konferenciaterme
Művészeti gyűlés az Európai Színházi Unió képviselőinek részvételével (zártkörű esemény)

11.00 - Tranzit Ház

Kerekasztalbeszélgetés Tadeusz Kantor színházi világáról Cristina Modreanu,

Georges Banu és Robert Cohen részvételével, majd a Scena.ro színházi folyóirat 11.

lapszámának és a www.revistascena.ro honlap bemutatása

   


16.00 - Új Stúdió

Peca Ştefan, Andreea Vălean, Radu Apostol, Gianina Cărbunariu:

VERESPATAK FIZIKAI ÉS POLITIKAI VONALON

Rendező: Gianina Cărbunariu, Andreea Vălean, Radu Apostol,
Kolozsvári Állami Magyar Színház

Hu/Ro (Ro, Hu, En)

(2 óra 30 perc, egy szünettel)


19.00 - Nagyterem

Cyrano de Bergerac regénye alapján: A MÁSIK VILÁG, AVAGY A HOLD ÁLLAMAI ÉS BIRODALMAI
Rendező: Benjamin Lazar

Théâtre de l’Incredule, Franciaország

Fr (Hu, Ro)

(1 óra40 perc, szünet nélkül)


21.00 - Lucian Blaga Nemzeti Színház

PROCESS_IN_PROGRESS (Process_City Trilógia, III. rész)
Rendező: Boris Bakal

Shadow Casters, Horvátország

Hr (Hu, Ro)

(1 óra 10 perc, szünet nélkül)

Hétfő, december 6

8.30–10.30 - Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Színház és Televízió Kar

Előadáselemzés - Workshop Patrice Pavis színházszemiotikus vezetésével

   

   

   


11.00 - Tranzit Ház

Beszélgetés a PROCESS_CITY és A MÁSIK VILÁG, AVAGY A HOLD ÁLLAMAI ÉS BIRODALMAI című előadások alkotóival

   

    


13.00 - Tranzit Ház

Véget ért a „rendezés évszázada ”? – Beszélgetés Georges Banu és Cristina Modreanu részvételével
Könyvbemutató Tompa Gábor: CÍMKEFÜGGÖNY. SZÍNHÁZI MAGÁNSZÓTÁR (szerkesztette: Zsigmond Andrea), majd
az Alternatives Théâtrales 106-107. lapszámának bemutatója


18.30 - Színház emeleti előcsarnoka

Könyvbemutató: Andrei Şerban: Életrajz, valamint a Radio România Cultural által kiadott hanganyag bemutatása (szerkesztette: Crenguţa Manea)

  

   


20.00 - Új Stúdió

Ingmar Bergman: SUTTOGÁSOK ÉS SIKOLYOK

Rendező: Andrei Şerban, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Hu (Ro)

(2 óra 10 perc szünet nélkül)

Kedd, december 7

8.30–10.30 - Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Színház és Televízió Kar

Előadáselemzés - Workshop Patrice Pavis színházszemiotikus vezetésével

   

    

   


17.00 - Új Stúdió

William Shakespeare nyomán: PYRAMUS & THISBE 4 YOU

Rendező: Alexandru Dabija

Odeon Színház, Bukarest
Ro (HU, En)

(1 óra 30 perc szünet nélkül)


18.00 - A színház emeleti előcsarnoka

Könyvbemutató: Darvay Nagy Adrienne: STIEF MAGDA

   

  

  


19.00 - Nagyszínpadi stúdió

Georg Büchner: WOYZECK

Koreográfia: Nagy József

Nagy József társulata, Franciaország

(1 óra szünet nélkül)


20.00 - Új Stúdió

William Shakespeare nyomán: PYRAMUS & THISBE 4 YOU

Rendező: Alexandru Dabija

Odeon Színház, Bukarest
Ro (HU, En)

(1 óra 30 perc szünet nélkül)

Szerda, december 8

8.30–10.30 - Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Színház és Televízió Kar

Előadáselemzés - Workshop Patrice Pavis színházszemiotikus vezetésével

   

   

   


11.00 - Tranzit Ház

Beszélgetés a WOYZECK és a PYRAMUS & THISBE 4 YOU című előadások alkotóival

Könyvbemutató: Myriam Bloedé: NAGY JÓZSEF SÍREMLÉKEI.

   

   


19.00 - Nagyszínpadi stúdió

Witold Gombrowicz: YVONNE, BURGUNDI HERCEGNŐ

Rendező: Bocsárdi László

Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház

Hu (Ro, En)

(2 óra 30 perc, egy szünettel)

Csütörtök, december 9

11.00 - Tranzit Ház

Beszélgetés az YVONNE, BURGUNDI HERCEGNŐ című előadás alkotóival

   

     

   


20.00 - Nagyterem

Arisztophanész: LÜSZISZTRATÉ, AVAGY A NŐK VÁROSA

Rendező: Dominique Serrand, Kolozsvári Állami Magyar Színház

Hu (Ro, En)

(1 óra 45 perc szünet nélkül)

Péntek, december 10

13.00 - Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Aula Ferdiand I terem, Napoca u. 11

Patrice Pavis színházszemiotikus nyilvános előadása: MI A POSZTDRAMATIKUS SZÍNHÁZ ?

   

     

    


17.00 - Tranzit Ház

N. V. Gogol: EGY ŐRÜLT NAPLÓJA

Rendező: Tom Dugdale

Kolozsvári Állami Magyar Színház

Hu (Ro, En)

(1 óra szünet nélkül)


20.00 - Nagyterem

Amos Oz: UGYANAZ A TENGER

Rendező: Hanan Snir, Habima Nemzeti Színház, Izrael

Hbr (Hu, Ro, En)

(1 óra 30 perc, szünet nélkül)

Szombat, december 11

8.30–10.30 - Babeş-Bolyai Tudományegyetem, Színház és Televízió Kar

Előadáselemzés - Workshop Patrice Pavis színházszemiotikus vezetésével

    

    

   


11.00 - Tranzit Ház

Beszélgetés az UGYANAZ A TENGER című előadás alkotóival

    

    

    


17.00 - Új Stúdió

RUINS TRUE Liam Clancy, Mary Reich, Jess Humphrey, Yolande Snaith, Sharokh Yadegari és Tompa Gábor kollektív táncszínházi alkotása Samuel Beckett szellemében,

Rendező: Tompa Gábor, a San Diego-i Sushi Center for the Urban Arts és a KolozsváriÁllami Magyar Színház koprodukciója

(1 óra szünet nélkül)


19.00 - Nagyterem

Valère Novarina: KÉPZELETBELI OPERETT

Rendező: Valère Novarina

Debreceni Csokonai Színház, Magyarország

Hu (Ro, Fr)

(2 óra 45 perc egy szünettel)

Vasárnap, december 12

8.30–10.30 - abeş-Bolyai Tudományegyetem, Színház és Televízió Kar

Előadáselemzés - Workshop Patrice Pavis színházszemiotikus vezetésével

    

    

   


11.00 - Tranzit Ház

Beszélgetés a KÉPZELETBELI OPERETT és a RUINS TRUE című előadások alkotóival

    

    

   


17.00 - Új Stúdió

RUINS TRUE Liam Clancy, Mary Reich, Jess Humphrey, Yolande Snaith, Sharokh Yadegari és Tompa Gábor kollektív táncszínházi alkotása Samuel Beckett szellemében

Rendező: Tompa Gábor, a San Diego-i Sushi Center for the Urban Arts és a Kolozsvári Állami Magyar Színház koprodukciója

(1 óra szünet nélkül)


17.00 - Nagyterem

Witold Gombrowicz: YVONNE, BURGUNDI HERCEGNŐ

Rendező: Keresztes Attila

Sziléziai Wyspianski Színház, Lengyelország

Pl (Hu, Ro, En)

(2 óra, 1 szünettel)


20.00 - Szépművészeti Múzeum

MOTHERS

Rendező: Alize Zandwijk

RO Theatre, Hollandia

Nl (Hu, Ro)

(2 óra szünet nélkül)


21.00 - Új Stúdió

RUINS TRUE Liam Clancy, Mary Reich, Jess Humphrey, Yolande Snaith, Sharokh Yadegari és Tompa Gábor kollektív táncszínházi alkotása Samuel Beckett szellemében

Rendező: Tompa Gábor

a San Diego-i Sushi Center for the Urban Arts és a Kolozsvári Állami Magyar Színház koprodukciója

(1 óra szünet nélkül)